Труднощі дитини старшого дошкільного віку.

Криза 6-ти років.

З дітьми 6 років відбувається щось нереальне, здавалося б, дорослішають, скоро в школу, але немає, вони раптом починають вередувати, не слухатися, постійно щось ламають, свідомо йдуть на конфлікт. Багато мам просто в шоці, і не можуть зрозуміти, природу такої поведінки.

Перше що потрібно зробити це заспокоїться і розібратися в суті проблеми. Батькам важливо зрозуміти, що рішення не відбудеться за помахом чарівної палички, цей процес досить довгий і вимагає розуміння, потрібно увійти в положення свого малюка.

Можливі причини дітки дорослішають і починають позиціонувати себе в суспільстві, так би мовити, показувати своє «Я». Важливо - допомогти своєму чаду розібратися у всьому, як би наставити на шлях істинний. Часом від правильного вектора буде залежати яким шляхом піде їхня дитина.

Причини кризи:

1. Малюк змінюється фізично (випадають зубки, витягується обличчя, відбувається швидке зростання).

2. Чи усвідомлює себе як особистість, починає відчувати почуття, переживає.

3. Головна ж причина - малюк йде в школу, і весь його світ стає з ніг на голову.

Іграшки, опіка батьків, спокійний сон і багато іншого тепер замінять відповідальність і робота, адже навчання для дитини 6-7 років - це кропітка праця, і батьки зобов'язані допомагати своєму малюкові в рішенні всіх проблем, якщо не прямо, то хоча б побічно.

У цьому віці особливо хлопчики перебувають в пошуку свого місця в суспільстві, спроби довести оточуючим, що вони є вже дорослими. Іноді батькам досить запропонувати своєму хлопчикові просто змінити образ, модельна стрижка для хлопчика допоможе йому відчути себе запевненою і навіть якщо хочете - крутіше.

Якщо дитина зламала іграшку - покарання не вихід, варто поговорити з сином і в усьому розібратися. У більшості випадків відповідь криється в тому, що малюкові просто не вистачило уваги батьків, але ж він тепер особистість і його бажання, щоб з ним рахувалися цілком природно. Також якщо у дитини щось не виходить, мамі чи татові варто спробувати знайти рішення проблеми разом.

Дітям в цьому віці цікаво все, здавалося б, уже голова йде обертом від їхніх питань: «Чому трава зелена?», «Як літають бджоли?», «Звідки беруться діти?». Але не варто складати руки, потрібно взяти і все пояснити. І на питання «Звідки беруться діти?» краще відповісти правдиво, зрозуміло, розписувати всі в кольорах і барвах не варто, але і говорити, що діток находять в капусті тощо., - теж не варіант. Можна лаконічно і доступно сказати, що перш ніж з'явиться на світло, малюк росте і розвивається в животику у мами, цього цілком достатньо. В іншому випадку дорослий може бути спійманий на обмані своїм же дитиною, а батько для нього - головний приклад для наслідування. І не варто дивуватися, що саме в цьому віці дитина буде намагатися виправляти батьків, адже, на його думку, він уже дорослий.

Не варто дивуватися, якщо маму син не пустить в ванну, а дочка не дозволить татові увійти в її кімнату, це нормально, вони ж дорослі. Ніколи не варто говорити своєму синові: «Що ти ниєш як дівчисько», краще замінити фразу словами: «Чоловіки не плачуть». Яка різниця як говорити? Вона існує, адже саме в цьому віці і починається статеве усвідомлення. І почасти від батьків залежить, на кого в майбутньому буде дивитися син або дочка.

Потрібно намагатися давати доручення, які були б цікаві синові або дочці. Синочкові потрібно дати в руки молоток і допомогти забити перший в його житті цвях, іноді ця подія викликає у хлопчиків більше емоцій, ніж покупка нової комп'ютерної гри. Можна спробувати дати дочки порізати картоплю або яйця, так просто допомогти мамі по кухні. Потрібно зводити своїх малюків в ранг дорослих повільно і впевнено, поступово крок за кроком.

Варто давати свободу дітям, але тримати поблизу, давати самостійність, але під наглядом дорослих.

І головне, потрібно любити дітей ніжно, чисто, щиро, говорите про це, показувати любов і турботу, але не тільки через подарунки, потрібно пам'ятати про тактильні відчуття: гладити по голові, цілувати, обіймати, масаж може виявитися чудодійним засобом, просто потрібно дарувати дитині теплоту рук і бути щасливими.

Кiлькiсть переглядiв: 129